Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Araç
Audi A3
Bütçe
4500 TL

hayatbulorg

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhabalar, öncelikle iyi forumlar. Bir konuda tavsiyelerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var. Böyle durumlarda istişare yapmayı her zaman öncelikle tercih ediyorum.

Soruma gelecek olursak, ben öğrenciyim sabit bir gelirim yok. Birikimlerimle hevesimi imkanlar dahilinde en kaliteli düzeyde yaşamayı hobilerimle ilgilenmeyi istiyorum. Ürünleri de araçta değil evde kullanıyorum. Elimde 4500TL tutarında bir birikim mevcut. Onun haricinde satılabilecek veya kullanılabilecek olan ürünler mevcut. Kulak zevkim ise daha çok sert karakteri hoş buluyor. Bu sebeple marka seçimimi Hertz'den yana kullanmıştım. İçimde de bu markaya karşı bir sempati var açıkçası :D Elimde Hertz'in Mille Pro MP 70.3 midrange ve MP 25.3 tweeter'ı mevcut. Aklımda olan seçenekleri yazıyorum, farklı bir tavsiyeniz varsa dikkate almayı çok isterim.

Seçenek 1 ) : Forx XAQ-812DSP Pro satın almak. ( Hali hazırda Kenwood BT 306 Teyp mevcut, sadece Bluetooth ve USB Özelliği için kullanıyordum. Eğer bu işlemciyi satın alırsam işlemcinin içerisinde olan Bluetooth 5.1 ve Flac Dosyalar için USB girişi Bana fazlasıyla yeterli. Dolayısıyla Teyp'i satabilirim ihtiyacım olmayacak. Teyp'i sistemden çıkartıp işlemciyi de teyp yerine kullanmak sistemdeki ses kalitesini düşürür mü? Bu durumda ise Hertz'in Mille Pro serisini 3 yol olarak kullanmaya devam edeceğim, sistemi Mille Legend'e yükseltemeyeceğim. Ama Forx XAQ-812DSP Pro işlemcim olacak ... )

Seçenek 2 ) : İşlemci satın almak yerine Hertz Mille Legend ML1650 Woofer ve Crossover'ını Satın almak. ( Elimdeki Tweeter ile şimdilik Mille Legend Tweeter satın alana kadar Crossover'a takılı şekilde 2 yol olarak kullanacağım. Midrange ve Tweeter satıldıktan sonra Mille Legend ML 280.3 Tweeter'ını satın alıp 1650.3 Komponentini 2 yol olarak tamamlamış olacağım. Bu durumda sistemde işlemci olmayacağı için Kenwood BT 306 Teyp ile kullanmaya devam edeceğim. İleride birikimlerim dahilinde yükselmeye açık bir sistem olacak, ilerleyen zamanda gerek olursa eğer Mille Legend ML 700.3 Midrange'ini satın alabilirim. )

Subwoofer olarakta şimdiye kadar 2 Tane Hertz ES 200.5 Subwoofer mevcuttu, fakat dayanamayıp Hertz Mille MP 250 D4.3 Pro ürününe yükselttim. :D ( ES 200.5'ler satılmak üzere alıcısını bekliyor. )

Uzun bir yazı oldu, fakat biraz karışık bir durum. :( Sonuç olarak komponenti ya Mille Legend 1650.3'e yükselteceğim, ya da MPK 163.3 Kullanmaya devam edip ekstra olarak Forx XAQ-812DSP Pro işlemcisini satın alacağım. Bu durumda sizin görüşünüz nedir? Nasıl yol almamı tavsiye edersiniz? Farklı bir seçenekler mevcutsa eğer dinlemeyi çok isterim. Elinde kıyıda köşede ihtiyacıma yönelik yardımcı olmak amacıyla satmayı düşündüğünüz ürünleriniz varsa eğer bütçem dahilinde satın almak isterim. Ürünlerin hak ettiği değeri ve özeni vereceğimden emin olabilirsiniz. ;)

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

Sistem tavsiyesi için;
- Araç bilgisi
- Bütçe
Belirtilmelidir.
Konuya “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
Konuyu HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
Konu çözüme kavuştuğu takdirde konu başlığını “ÇÖZÜLDÜ” olarak değiştiriniz.

"Özel Mesaj" ile alınan bilgi yerine forumdan alınan bilgi referans niteliğindedir. Sistem Tavsiyeleri Sistemi Kılavuzu

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.