Yardım Subwoofer kabin yalıtımı

Hope

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
21 Nis 2020
88
35
68
İzmir
Ad - Soyad
Umut Yüksel
Araç
Citroen
Merhabalar abilerim kardeşlerim şuan kullandığım portlu subwoofer kutusundaki hava sesinden rahatsız olduğum için uzun süredir değiştirme kararım vardı geçen gün mdf siparişi verdim şuan onun elime geçmesini bekliyorum kullandığım Jbl CS1214 Subwoofer için fabrika verilerine göre 28.32 ltlik...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Redkan

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
14 Eki 2019
220
154
93
32
Araç
Subaru
uğraşırım dersen kabinin içine polyester yapabilirsin daha da sağlam olur üzerine elyaf doldurursun

Quaxis

Ulaş TAŞ
Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
20 Mar 2019
407
229
93
30
Izmit
eniz.net
Ad - Soyad
Ulaş TAŞ
Araç
Ford
Çok hevesli isen duayen polyurea(polietilen) kapla :D boya gibi birşey basit yapılır ama dereceli sağlamlık sağlar.

bluerose1

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
10 Tem 2019
102
63
78
39
Ad - Soyad
Semih K.
Araç
Kia
Polyester dediğiniz bu reçine gibi olanmı?
Polyester fiber elyaf kaplama da (tekne sandal yapımlarında kullanılır) yüksek yapıştırıcılık sağlayan aynı zamanda mermerit döküm tezgahlarda da yüksek mukavemet sağlayan özel malzemedir sıvı halde...

Quaxis

Ulaş TAŞ
Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
20 Mar 2019
407
229
93
30
Izmit
eniz.net
Ad - Soyad
Ulaş TAŞ
Araç
Ford
Bak arkadaş açıklamış he birde Poliüretan izalasyon sprey tarzında olanı var sprey kutusuna bastırtabilirsin bir tüp yeter uygulaması da basit ayrıca haddinden fazla izalasyon ve sağlam oluyor.

Nofel

Yönetici
Yönetici
Moderator
SMS Onaylı
Abone
7 Eyl 2019
1,170
871
233
36
Araç
Hyundai
Yaptıklarınız yeterli gibi.(y)

Hope

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
21 Nis 2020
88
35
68
İzmir
Ad - Soyad
Umut Yüksel
Araç
Citroen
Polyester fiber elyaf kaplama da (tekne sandal yapımlarında kullanılır) yüksek yapıştırıcılık sağlayan aynı zamanda mermerit döküm tezgahlarda da yüksek mukavemet sağlayan özel malzemedir sıvı halde yoğun kanserojendir ama dondukdan sonra zehirleme...

Nofel

Yönetici
Yönetici
Moderator
SMS Onaylı
Abone
7 Eyl 2019
1,170
871
233
36
Araç
Hyundai
içine fiberden binevi kaplama yapın diyorsunuz yani şuan temin edebileceğim bişey değil o yüzden bir sonraki aşamada değerlendirmeyi planlıyorum bunu çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekildeki bi bi uygulama yetermi sizce onu...

Hope

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
21 Nis 2020
88
35
68
İzmir
Ad - Soyad
Umut Yüksel
Araç
Citroen
Sizin sipariş verdiğiniz kabin ve içine koyacağınız elyaf yeter demek istedim, portu nasıl yaptınız bu arada?
Öncelikle kabin portlu değil kapalı kutu box şeklinde fabrikanın verdiği litre değerinde bir Kutu tasarladım mdf kestirttim kabinde...

Quaxis

Ulaş TAŞ
Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
20 Mar 2019
407
229
93
30
Izmit
eniz.net
Ad - Soyad
Ulaş TAŞ
Araç
Ford
içine fiberden binevi kaplama yapın diyorsunuz yani şuan temin edebileceğim bişey değil o yüzden bir sonraki aşamada değerlendirmeyi planlıyorum bunu çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekildeki bi bi uygulama yetermi sizce onu...

Nofel

Yönetici
Yönetici
Moderator
SMS Onaylı
Abone
7 Eyl 2019
1,170
871
233
36
Araç
Hyundai
Öncelikle kabin portlu değil kapalı kutu box şeklinde fabrikanın verdiği litre değerinde bir Kutu tasarladım mdf kestirttim kabinde hazır alınmadı yani
Hayırlı olsun, port gittiği için rahatsız olduğunuz seste gitmiş olucak, ilk başlarda biraz...

Hope

Kayıtlı Üye
SMS Onaylı
21 Nis 2020
88
35
68
İzmir
Ad - Soyad
Umut Yüksel
Araç
Citroen
Hayırlı olsun, port gittiği için rahatsız olduğunuz seste gitmiş olucak, ilk başlarda biraz bass’lar sizi tatmin etmeyebilir zamanla alışır kulağınız.
Biraz rap ve hip hop dinleyen biri olarak ilk başta tatmin ediceğini sanmıyorum ama istediğim...