Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TP-Tarık

Moderator
Kayıtlı Üye

İtibar:

Sevgili forumdaşlar, saygıdeğer büyüklerim. Bugün yaklaşık 10-15 gündür kafamı kurcalayan ve vardığım sonuçtan tam emin olamadığım için bu konuda deneyimli olan arkadaşların tavsiyesine ihtiyaç duyduğum bir konuyu sizler ile paylaşmak istiyorum. Şimdiden ilgilenip, fikir ve deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Almış olduğum Clarion Full Digital Sound sisteminin 2 adet Z25W Subwoofer ları için 2015 model Fiat Fiorino aracımın bagajına kabin yaptırmam gerekiyor. Subwoofer ın özelliklerini ve ölçülerini aşağıda resim olarak paylaşıyorum. Ayrıca bagaj ölçüleri şu şekildedir:

Bagaj genişliği: 102 cm.
Bagaj derinliği : 50 cm.

Bagaj yüksekliği yeterli zaten, ben kabin yüksekliğini mümkün mertebe alçak tutup en az şekilde yükleme kapasitesinde feragat etmek istiyorum.

Niyetim her iki Subwoofer ı kapalı kabinde yüzleri bagajın alt kısmından iç tavana bakacak şekilde ve mümkünse korumalı olarak (üzerine taşımak için bir şey konulabilmesi için) konumlandırmak. Bu sayede hem görsel anlamda, hemde bagajın kullanım amacını, hacmini minimum seviyede olumsuz etkileyerek konumlandırma olacağı kanaatindeyim.

Nette gezinirken Rockfordfosgate.com da Subwoofer kabini ölçülerini hesaplamak için ilginç bir sayfaya denk geldim. Eminim birçok arkadaşımız daha önceden de görmüşlerdir. Görmemiş olanlar için fikir babında yardımı olur diye paylaşıyorum.

Eklediğim resimlerde Subwoofer ın teknik değerleri ve ölçüleri verilmiş. 1 adet Subwoofer için yaklaşık 50 litre hacimli bir kabin gerekiyor ve bende 2 adet olduğu için yaklaşık 100 litre hacimli bir kabine ihtiyaç duyuyorum. Gerek ürün özellikleri ve gerekse bagaj ölçüleri dikkate alındığında acaba bu sayfanın verdiği ebatlardaki kabin seçilen kalınlıkta mdf ile doğru olur mu?

Tekrar teşekkür ederim.
Screenshot_20200815_235806.jpgScreenshot_20200816_000422_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000448_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000520_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200815_235806.jpgScreenshot_20200816_000422_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000448_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000520_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000448_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200816_000520_com.android.chrome.jpg
Cevap otomatik olarak birleştirildi:

Resimler çifter çifter eklenmiş kusuruma bakmayın. Bahsettiğim linki de aşağıda paylaşıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.