Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

hayatbulorg

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhabalar iyi akşamlar iyi forumlar. Ürünlerimi yükseltmek amacıyla Hertz Mille Pro MP 250 D4.3 Pro Subwoofer satın aldım. ( Öncesinde 2 Adet Hertz ES 200.5 Kullanıyordum. ) Bugün teslim aldım, montajını yaptım. Fakat sorunsuz olarak ES 200.5 Subwoofer'larla beraber kullandığım amfiyi bir türlü çalıştırmayı başaramadım. Sürekli olarak kırmızı ışık yakıyor, amfi bir türlü aktif olmuyor. Eskiden de bu sorunu yaşıyordum, fakat sistemi evde kullandığım için şase yetersiz geliyordu. Adaptörlerin - kısımlarını birbirine takarak şase sorununu çözüyordum. Fakat oda çözüm olmadı, elektrik sistemini komple dağıttım, her şeyi söktüm saatlerce deneme yanılma yaptım. Fakat bir türlü çalıştıramadım, amfi bozulmuş olabilir mi? Garantisi halen devam ediyor, ÖzenHifi'den satın almıştım fakat muhtemelen kullanıcı hatası diyecekler garanti kapsamında onarımı yapılmayacak.
Günün sonunda pes edip HCP 1D Amfiyi sistemden söküp Hertz HCP 4DK ' nin 3 ve 4. Kanallarına köprülü olarak Subwofoer'ı 4 Ohm'da taktım. Bu şekilde amfi 520W Çıkış veriyor 2 kanalda 4 Ohm olarak, Subwoofer ise 600W RMS. Fakat onda da şöyle bir sıkıntı var, subwoofer çok şiddetsiz zor duyuluyor neredeyse. Sesi yükselttiğimde ise Subwoofer'dan tık diye bir ses gelip amfi korumaya geçiyor kırmızı ışık yakıyor. Sonrasında sesi kıstığımda ise tekrardan düzeliyor. Bu durumun sebebini güç adaptörüne bağlıyorum fakat 12V 40Amper adaptör kullanıyorum, en azından az da olsa subwoofer 40 amper ile kendini duyurmalı diye düşünüyorum.
Tavsiyelerinize ihtiyacım var :( Ekler'e Subwoofer'ın kesildiği anın videosunu koyacağım.

( Not : Subwoofer'ı 2. El olarak satın aldım, kabini ve önündeki demiri ile birlikte teslim edildi. Ürüne özel bir kabin yapacağım. )
( Not 2 : Kenwood BT 306 İle Subwoofer 80HZ LPF Şekilde kullanım sağlıyorum. )
( Not 3 : Amfide Gain Ayarı ortalama %30 olarak açık, tamamen kapattığımda Subwoofer duyulmuyor hiçbir şekilde. )
( Forum MP4 Dosya biçimine izin vermediği için mecburen Zip dosyası olarak ekledim. )

Ekli dosyalar
178.8 KB
Görüntüleme: 20
449.1 KB
Görüntüleme: 7
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.