Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mekansiz52

Kayıtlı Üye

İtibar:

Cümleten selamun aleykum.Yeni Projemde sona gelirken bazı detayları belirtmekte fayda gördüm. Aşagida yazdıklarım tamamen kişisel yorumumdur, iki işlemci arasındaki geçişte yaşadigim tecrubeleri aktarmak istedim.

Sistemimde
Focal 165 F3 3 Yol Hoparlör takımı
Audison Voce 5.1k Amfi
Eton ECC 300.2 Amfi
Helix DSP Pro işlemci bunmaktaydı.

Geçtiğimiz günlerde sistemde güncelleme yaparak, hoparlör takımı, amfiler kablolar vs aynı kalmak suretiyle sadece Helix DSP Pro yerine Audison Bitone HD Virtuose montajı yaptım.

Aynı hoparlör takımı ve amfiler kullandığım için iki işlemci arasındaki farkları samimiyetimle yazmak istedim.Kesinlikle kötüleme karalama gibi bir düşüncem yok niyetim aradaki farkları anlatmak.

ÖNCELİKLE AUDİSON VİRTUOSE MONTAJINI YAPIP ILK KURULUMDAN SONRA NE HİSSETTİĞİMİ SÖYLEMEK İSTİYORUM.

1-Twetterlar bariz şekilde canlandı, tam istediğim gibi canlı ve detaylı çalmakta.

2-Sahne tamamen öne geldi, Sanatçı karşımda okuyor gibi hissediyorum.

3-Helix DSP Pro yu da bluetooth üzerinden sinyal gönderiyordum, şimdi ise yine bluetooth aparatı üzerinden optik çıkış ile sinyal gönderiyorum, ama barız şekilde Audison Virtuosede daha net ve detaylı kayıpsız ses aldım. Kaldı ki kullandığım bluetooth adaptörü çin menşei uyduruk bir marka.

4-
Ses şiddeti ve detayı arttı, son seste bile hiç bozulma yaşamadan rahatlıkla müzik dinleyebiliyor hale geldim. Helix Dsp Pro da analog giriş sinyalinde çok sıkıntı çektim, ses çok azdı . Audison Virtuose geçiş yaptığımda bariz şekilde analog ve dijital çıkış sesi artmış oldu.

5-Helix DSP Pro açılış ve kapanışta özellikle midrange ve twetterlardan çıt diye sesler geliyordu, montajla alakası yok bir çok kere farklı şekilde kurulum yaptım ve denedim olmadı, ayrıca aracın farlarını açtığımda ufakta olsa dip ses vardı. Aynı kablo ve aynı ürünlerle Audison Virtuose direk bağladığımda özellikle belirtiyorum 0 dip ses vardı ve çat sesi gelmedi.

HELİX DSP PRO VE AUDİSON BİTONE HD VİRTUOSE ARASINDAKİ FARKLARA GELECEK OLURSAK. (8 GÜNDÜR YENİ SİSTEMİ DİNLEDİĞİMİ VARSAYARAK ANLATACAĞIM.)

1-Helix DSP Pro da ayarlar arası geçiş yaklaşık 20 sn sürüyordu, Audison Virtuosede anlık geçiş yapabiliyorum. Bu çok önemli dersiniz benim için önemli. Örneğin bir ayar yaptım diğer ayara geçtiğimde aradaki farkı kulak unutuyordu.

2-Helix DSP Pro da analog giriş sinyal hassasiyet ayarı cihazın içinde olduğu için cihazı söküp içini açmak gerekiyordu, program üzerinden ayar yapılmasına müsaade etmiyordu, ama Audison Virtuosede Analog , Aux , Optik Girişlerin program üzerinden hassasiyetini ayarlamak mümkün, bu benim için kayda değer bir özellik. Sıfır aldığım bir ürünü gain eşitlemesi için neden içini açayım ki ?

3-Helix DSP Pronun yazılımı , bana göre çok karmaşıktı, lakin Audison Virtuosede kolayca kurulum ayar yapabiliyor ve yazılımı tam manasıyla kullanabiliyorum. Özellikle FIR mod sayesinde birçok ayarı otomatik kendi yapabiliyor. Son kullanıcıya daha çok hitap eden bir yazılım.

4-
İkisi arasında ses olarak hangisini beğendim derseniz kesinlikle yalansız Audison Bitone HD Virtuose derim.

5-Helix DSP Pronun Direktörü daha güzel bu bi gerçek, Renkli ve dokunmatik ayrıca pc bağlantı kablosu direktörün üzerinde olduğundan arkadan öne kablo çekmeye gerek kalmıyor. Ama Helix işlemcilerde bu direktörün kutuda gelmediğini varsaydığımız da bir kıymeti de kalmıyor. Audison Virtuosede tüm aparatlar kutunun içinden çıkıyor.

6-Helix işlemcilerde direktör, direktörün montaj kutusu, bir takım kablolar, optik giriş için ekstra modül gibi bir çok ek aparatı para vererek almak zorunda kalıyoruz, ama Audison Bitone HD Virtuosede tüm aparatlar içinde çıkıyor. (DRC, Ac Link Kablo, AD Link Kablo, Aux Kablo ve Çit Rca Uç, Sinyal dosyalarının bulunduğu USB vs…)

7-En son olarak Audison Virtuose, çoğu eşdeğer işlemciden Fiyat/Fayda olarak bariz şekilde üstün.

Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.