Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TP-Tarık

Moderator
Kayıtlı Üye

İtibar:

Herkese merhaba ve hayırlı Ramazanlar dilerim.

Gerek Pandemi gerekse Ramazan ayında sokağa çıkma yasaklarını fırsat bilerek normalinde kurulum öncesi montörüme yaptırmak istediğim izolasyon işine gözümü karartarak besmele ile başladım.

İyiki de başlamışım çünkü bu işlem için istenen rakamlar bana göre uçuk rakamlar ve ederinin üzerinde fiyatlar olduğu için bende bir yerden başlayıp hem kendimi sınamak, hemde keyfini çıkarmak adına startı verdim.

Belki deneyimlerim ve paylaşımlarım başka bir arkadaşımıza yardımcı olur ve böylece sevincim bir kat daha artar.

Bu arada ilk defa böyle bir şey denedim, hatalarım var ise deneyimli arkadaşların tavsiye ve düzeltmeleri için şimdiden teşekkür ederim.

Bu işe girişecek arkadaşların sökme aparatı seti alması sökme işini çok kolaylaştırıyor ve plastik parçaların kırılma riskini azaltıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Pazar günü Fiorino aracımın arka kapılarındaki plastik kaplamaları söküp ilk olarak tabi kaplamaya geçmeden kir ve yağ sökücü sprey ile temizlemek istedim. ( wd40 ve 404 gibi) plastiklere kullanmak tamamen gereksizmiş bunu farkettim. Bu nedenle ben pril ile sabunlu su yapıp önce kirini alıp, sonra ikinci bir su (Sadece çeşme suyu) ve ayrı bir temiz bez ile iyice temizledim.

Temizlik işi bitince ikisini de iç kısımlarından ilk önce CTK Premium 1.8 mm ve üzerine CTK Silence Fix 5 mm ile kapadım.hem kolay hemde zevkli bir işti. İkisinin sökülüp, temizlenip kapanması 4-5 saatimi aldı. Tabi burada benim acemiliğimi, tamamen keyfi çalıştığımı özellikle belirtmek isterim. Bence 2-3 saati geçmeden rahatlıkla yapılabilir.

Bugün ise söktüğüm arka kapıların içlerini iyice temizleyerek yine CTK Premium ile kapladım. Sürgülü kapı alması Uygulamayı biraz zorlaştırıyor açıkçası. Gözümü karartmıştım ben bir kere, öğlen 12 gibi başlayıp akşam 19 a kadar yavaş yavaş ilk önce CTK Premium sonra da Silence Fix ile kapıları da bitirdim.

Sonuç olarak 2 arka kapı ve plastiklerin için 9 plaka 37x50cm Premium ile 3-4 plaka Silence Fix 100x50cm harcadım. Kapıların tokluk hissiyatına baktığımda ben çok memnun kaldım. Fark bariz hissediliyor. (Arkadaki sürgülü kapılara yapmak mantıklımı tartışılır ama bence değer)

Planımın bir sonraki adımı ise kaput ve bagaj kapısı olacak. İlerledikçe resim paylaşmaya gayret göstereceğim.
Cevap otomatik olarak birleştirildi:

.
JPEG_20200917_121828_5019414536481723228.jpgIMG_20210412_173043.jpgIMG_20210412_205503.jpgIMG_20210412_205540.jpgIMG_20210412_221307.jpgIMG_20210413_012254.jpgIMG_20210413_012307.jpgIMG_20210412_214603.jpgIMG_20210412_214625.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.