Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pascall35

Kayıtlı Üye

İtibar:

Selamlar,oncelikle konuyu dogru yeremi actim bilmiyorum buraya acmayi uygun gordum yanlis yere actiysam simdiden ozur dilerim , bu postta Aracıma uygulamis oldugum tamamen el yapimi custom ekran projesini anlatmaya calisacagim biraz uzun olabilir ama Astra H kullanan arkadaslarin en buyuk dertlerinden birine derman olacak bir konu o yuzden elimden geldigince detayli anlatmak istiyorum , Astra H kasa araclar fabrika cikisli olarak donanima gore degiskenlik gosteren teyp ve ekran kombinasyonlari ile satisa sunuldu bircok H kasada satandart olarak cd30 ana unite ve Bid yada Gid ekran bulunmakta bu ekranlar standart basit bilgi ekranlariydi 2008 2009 yilinda gelen cosmo donanimli araclarda cdc40opera ana unite ve Cid ekran opsiyonu geldi cid ekran 6.5 inch boyutunda renkli lcd bir ekran gorsel olarak araca farkli bir hava katsada multimedia oynatma yetenegi yoktu ( sonradan kazandiralibilir maliyeti biraz fazla) H kasalarin ana uniteleri konum olarak asagida kaldigi icin cin mali double teyp alip kullanmak istemedim cunku gozunuzun onunde olmayacak birseye para vermek istemedim ve bir arkadasimin yardimi ile bu projeyi araclarimiza uyguladik ,oncelikle bu sistem harici olarak calisan bir sistem ayrica H kasalarda orjinal bilgi ekrani araca takili olmak zorunda yani bir sekilde aracta biryerlerde durmasi gerekiyor biz orjinal bilgi ekranini tavan aydinlatmasinin oraya aldik bilgi ekrani olcusunde lazer ile kestirip montajini yaptik, simdi orjinal bilgi ekraninin oldugu yer bosalmis oldu burasi icinde yukarida bahsettigim 6.5 inch cid ekranin ceecevesini servisten temin ettik daha sonra bizim projeye uyacagini dusumdugumuz aliexpreste satilan 6.5inch lcd ekran ,dokunmatik panel ve ekran kartı setini temin ettik bunlari uygun sekilde cerceve ile montajladik android sistemi calistirmak icin cin mali tv box kullandik evlerde kullanilan tvleri akilli tvye cevirmeye yarayan cihaz , 1 adet 12voltu 5 volta dusuren guc kaynagi ile tv boxu calistirdik ekranimiz ve tv boxun hdmi baglantisini yaptiktan sonra sistem kullanima hazir hale geldi orjinal ana unitem olan cd30mp3 teybimin icinede bluetotoh modul montaji yaptim tv boxun sesi bluetooth ile ana uniteye iletiliyor aux uzerinden sesi aliyorum yaklasik 4 yildir bu sistemi kullaniyorum iscilik cok zahmetli ve riskli tekrar H kasa alip yaparmisin deseler kesinlikle ugrasmam :D H kasa sahipleri icin fikir veemesi acisindan paylasiyorum ekleyebilirsem kullanilan malzeme ve sistemin resimlerini atacagim bu arada kullanilan cerceve orjinal oldugu icin goguslukte heehamgi bir kesme bicme olmamistir .

66da6a0a584b249a85a8010548e91787.jpg

d05de9e267ba487b148e71360f7d1033.jpg

a58145ac891bb4aad67305cf5e1556ad.jpg

1eebc075d7ffa495e88410754e9bff5f.jpg

Cevap otomatik olarak birleştirildi:

0fe453591ba029b7bda44f9452a8bc69.jpg

14a12ca4826161b633f30a70d280506b.jpg

e8dbfbb52cec856ef77d6a363efc8952.jpg

Cevap otomatik olarak birleştirildi:

d9a60da6841c939c924e27863e530c6c.jpg

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.