Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Quaxis

Quaxis
Kayıtlı Üye

İtibar:

İlk Satın Alınan Ürün Alpine SPR-60C 330w 110rms
İkinci Satın Alınan Ürün EDGE-EDPPRO6-E9 300w 150rms
Üçüncü Satın Alınan Ürün Soundmagus EA400.4PRO 4 ohm 4x100rms
Dördüncü Satın Alınan Ürün Soundmagus EA600.1 4 ohm 1x400rms
Beşinci Satın Alınan Ürün Powerbass S-1204 Subwoofer 4 ohm 1x300rms
Altıncı Satın Alınan Ürün Stinger RCA 6 Kanal 5 metre kablo
Yedinci Satın Alınan Ürün Audiopipe 3,5 capasitör

Fazla Gaza Gelmiş olabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.
Bütün ürünler alınmıştır.
Toplam Harcanan para : 3.873 tl

Merhabalar yeniden. Daha önceleri açmış olduğum konuları bir hiçe sayalım :d @Nofel abi sen bana bakma sonra sıkıntı oluyor(yanlış anlamasın kimse amfi ayarlarında filan @Nofel abim yardımcı olandı öyle boş sitem ediyorum :d) :D

Evet abilerim ben biraz bahtsız birisiyim. Soundmagus smc-5c amfi ile kızgın demir olayım. Sony compenant tweeter yanma sorunu. Şimdi de soundmagus compenant cızırtı ve ses sorunu alıyorum. Sinirlendim. Sil baştan tesisat istiyorum. Bütçe 5-6 bin tl arası elimde hiç bişi yok. Multimedia oem Android teypten başka hiç bişi yok oda 5 kanal amfi çıkışlı. he birde subwooferı kulllanabilirim soundmagus var sony subwoofer da var elimde 1800 w ama soundmagus 1600 300 rms çift bobin daha gürültülü ve bası sağlam titretiyor aracı onu şimdilik kullanır sonradan bişi düşürürsem değişiriz. Şimdilik onda bir sıkıntı yok :d

Öncelikle detay istiyorum. Sahne istiyorum SPL hepsini istiyorum :d Aktif Pasif olayını okumadım az sonra araştırma yapıp okuyacağım 3 yol 4 yol terimlerini az çok kestiyorum ama özelliklerine detayına bakıcam cevap verebilmek için. işlemcili amfi filan da baktım da bit one kurulumu filan biraz tuhaf geldi bana tavsiye edicek arkadaş özet geçiçek bana nasıl bağlantı yaparım konusunda birde ses olayı nasıl onuda tarif edecek :d neyse Basitçe anlatıyorum istediğimi.

Araç Focus 2013 Sedan TDCi 4 kapıya ve bagaja ses yalıtımı yaptım. Yalıtım malzemesi adaself oto ses yalıtımı ciddi anlamda işe yarıyor ve basit uygulaması. Ön kapıda tweeter yerleri mevcut. Sony tweeterları oraya kolayca koyabildim. Ona yakın büyüklükte birşey olursa tavsiyeniz benim için kolay olur sanırım. Arka kapılarda tweeter yeri yok. Ancak Sony tweeter gibi kibar birşey olursa kapı panzotuna yer açabilirim. Gömme şeklinde olacak orjinal gibi duracak şekilde olacak olursa delinir yani havşa ile delinmeyecek kadar büyük birşey ise bir yol söylerseniz. 2 amfi yerine 5 kanal sağlam bi amfi bana daha cazip geliyor ama yinede tavsiyelere açığım. Güçlü olandan da 1 adet kapasitör tabiki bu sistemin kullandığı waat değerine sahip olacak şekilde @Nofel abi 2000w stinger satıyor iyimişte fiyatı he piyasadaki dandik mallarla aynı fiyatı yazmış istediğim kuvvetle ihtimal 2000w ı geçecektir. Ya bana düzgün birşey söyliyin gözünüzü sevim soundmagus dan sony amfiye geçtim sırf beğenmediğimden sonuçta para bunlar aynı şekilde soundmagus comp. dan sony comp. geçtim hepsinde bir sıkıntı yaşadım. Ama soundmagus dan iyimiş sony comp. ile amfi onu belirteyim. Daha tok daha daha verimli ses aldım :d ama para sonuçta bunlar 2 tesisat yaptım 2 side keyif verdi sonra üzdü. Markalarla modelini verin ben araştırır bir tablo tutarım.

Ses yalıtım malzemesi ve uygulamam

ulsts (2).jpg

ulsts (7).jpg
ulsts (9).jpg

Ekli dosyalar
1.3 MB
Görüntüleme: 99
1.9 MB
Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.